Squid Game yıldızı 8 ay hapis cezasına çarptırıldı


Squid Game’in yıldızı Oh Young-soo Cuma günü cinsel tacizden suçlu bulundu ve Güney Kore mahkemesi tarafından ertelenmiş sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı.

The Korea Herald’ın haberine göre, popüler Netflix dizisindeki performansıyla Altın Küre kazanan ilk Koreli aktör olan 79 yaşındaki oyuncuya ayrıca cinsel şiddet tedavi programında 40 saati tamamlaması emredildi. Yanlış yaptığını reddeden Oh, 2017 yılında bir aktrise uygunsuz bir şekilde dokunma iddiasıyla suçlanmıştı.

The New York Times’ın haberine göre, kimliği belirlenemeyen kadın, 2021 yılındaki bir oyun turnesindeyken görevi kötüye kullanma iddiasıyla Oh’a karşı şikayette bulundu.

Oh, ertesi yıl Squid Game başarısının zirvesindeyken suçlandı ve dava, tarihi Altın Küre ödülünü en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında kazanmasından ve Emmy adaylığından sadece birkaç ay sonra geldi.

Associated Press’in haberine göre Oh, Güney Kore kablolu yayın kanalı JTBC’ye, göl çevresinde yürüyüş sırasında kadının ellerini yalnızca “ona yolu göstermek” için tuttuğunu söyledi.

Yayıncı ayrıca Oh’un kadından özür dilediğini suçun kabulü olarak değil, iddiaya göre kadının ona, eğer özür dilemesi halinde eylemleriyle ilgili “hiçbir sorun çıkarmayacağını” söylediği için sunduğunu aktardı.

Seul’ün güneydoğusunda bir şehir olan Seongnam’daki bir bölge mahkemesi, verdiği cezada Oh’un daha önce herhangi bir sabıka kaydının bulunmadığını dikkate aldığını söyledi; suçlamanın 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması öngörülüyor.

Oh, 2024’ün sonlarına doğru yayınlanması planlanan Squid Game 2. Sezon’un açıklanan kadrosuna dahil edilmedi.

Yarışmacıların büyük bir para ödülü için hayatlarını riske attıkları ölümcül bir hayatta kalma oyununu konu alan dizi, Netflix tarihinin en çok izlenen dizisi oldu. Yayın devi, Kasım ayında dramayı temel alan bir realite şovu yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x