‘Redkitler’ suç örgütüne operasyon: Fenerbahçe tribün liderliği için saldırılar düzenlendi

İHA

Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, “Redkitler çetesi” isimli silahlı suç örgütüne yönelik düzenlendi.

Operasyonda Bağcılar, Bahçelievler ve Küçükçekmece’deki ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği, 3 adet çelik yelek ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

Tribün liderliğini ele geçirmek için yaptı

Suç örgütünün Bahçelievler merkezli olarak faaliyet gösterdiği, bölgedeki hakimiyeti ele geçirmek amacıyla aralarında çıkar çatışması bulunan “Daltonlar” silahlı suç örgütü üyeleri ile sürekli silahlı çatışmaya girdikleri, ayrıca örgüt lideri F.D.’nin Fenerbahçe tribün liderliğini ele geçirmek amacıyla Genç Fenerbahçeliler tribün lideri C.G.’ye 2023 Ağustos ayında Bağcılar’da silahlı saldırı gerçekleştirdiği öğrenildi.

22 eylem ve 54 adet ruhsatsız silah bulundurma tespit edildi

Örgütün 2024 Ocak ayında Anadolu Genç Fenerbahçeliler tribün lideri İ.G.’ye yönelik gerçekleştirilen ve Ş.K.’nin yaşamını yitirdiği silahlı saldırı eylemini de gerçekleştirdiği belirlenirken, soruşturmada 22 örgüt eylemi ve 54 adet ruhsatsız silah bulundurma eylemi tespit edildi.

31 şüpheli yakalandı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suç örgütüne bugün yapılan operasyonda, 3’ü yurt dışında bulunan ve cezaevinde olduğu tespit edilenler dahil toplam 61 şüpheliden 31’i yakalanarak gözaltına alındı.

Olaya ilişkin soruşturma sürüyor.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x