Haber spikeri canlı yayına el hareketiyle girdi: ‘Aptalca bir şakaydı’

İngiliz televizyonu BBC’de canlı yayına başladığını fark etmeyen haber spikeri, bültene ‘hareket çekerek’ girdi. Öğle haberlerini sunmak için ekrana çıkan Maryam Moshiri’nin, yayın için geri sayım yapıldığı sırada başını yana eğerek ekrana doğru orta parmağını gösterdiği anlar sosyal medyada bir çok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Saniyeler sonra canlı yayında olduğunu fark eden Moshiri, “Londra’dan canlı yayın, burası BBC News” diyerek haberleri sunmaya başladı.

Söz konusu anların sosyal medyada viral olmasının ardından, kanalın baş spikerlerinden Moshiri bir özür açıklaması yayınladı. Sosyal medya platformu X’e yaptığı açıklamada, yayın öncesi geri sayım sırasında ‘ekiple şakalaştığını’ söyleyen Moshiri, şu ifadeleri kullandı:

“10’dan geriye sayarken 1’e geldiğimizde şaka olsun diye parmağımı çevirdim ve bunun kameraya yansıyacağını fark etmemiştim. Ekiple aramızda özel bir şakaydı ve canlı yayına çıktığı için çok üzgünüm! Bunun olmasını istemezdim, kırdıysam ya da üzdüysem özür dilerim. Hareket çekmiyordum. Ekip arkadaşlarıma yönelik aptalca bir şakaydı.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x