Cumhur İttifakı Aydın Adayı Mustafa Savaş masadaki son anket sonucunu açıkladı! 3 puanlık fark var…

AK Parti’nin Aydın Adayı Mustafa Savaş, CNN Türk’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında projelerini anlatıyor. Savaş’ın açıklamaları özetle şöyle: Sizin geçen hafta yayında paylaştığınız anket sonuçlarının sahadaki gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. Bizim yaptırdığımız anketlerde biz 3 puan fark ile kazanıyoruz. Büyük bir zenginlik içinde olan bir ilimiz var.

Aydın’da yerel yönetim sıkıltılı. Büyük bir trafik sorunu var. Vadedilenler yerine getirilmediği için birçok sorun var. 22 tane battıçıktı yapacağım dedi, sadece 2 tane yaptı. Biz yeni bir sayfa açmak için yola çıktık. Birçok yetersizlik var. Kaliteli suya erişim sorunu var. Altyapı sorunu var. Aydın’da yağmur yağdığı zaman vatandaşlar endişeleniyor benim evimi su basacak mı diye. 10 yıldan bu yana büyükşehir belediye başkanının altyapı anlamında yaptığı hiçbir hizmet yok. Çöpler hala vahşice depolanıyor. 

SONAR Araştırma Şirketi kurucusu, kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı 31 Mart aydın anket sonuçları için şu ifadeleri kullanmıştı: Aydın’da Çerçioğlu yüzde 50,9 gibi bir oranla önde. Burada DEM Parti 6,6 gibi bir oy oranına sahip. Aydın’da DEM ve İYİ Parti seçmeninin bir bölümü Çerçioğlu’na veriyor. Aydın’da Çerçioğlu radikal sol ile başkanlık yapmıyor. Oy verenlerin birçoğu milliyetçi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x