Bu mesleği yapın ayda 450 bin lira kazanın! Fatih Altaylı’nın dünyadan haberi yok!

Youtube hesabından gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Fatih Altaylı’nın tesisatçı maaşlarına ilişkin yaptığı açıklama büyük dikkat çekti.

Altaylı’ya Türkiye’deki eğitim sistemini nasıl bulduğu sorusu soruldu. Altaylı, bu sorunun ardından üniversite öğrencilerine seslenerek, “Tesisatçı olun maaşı daha iyi” dedi.

Mezun öğrencilerinin maaş beklentilerinin 15 bin dolar olduğunu öğrenen Altaylı, şunları söyledi:

Evimde bir şey bozulduğunda ben beceremediğim için bunları yapamam, sinirliyimdir. Ampulü tamir ederim mesela ama diğer şeyler bozulunca usta çağırıyorum. Benim çok sevdiğim efendi ustalar var, sayıları da giderek azalıyor. Artık bazı şeyleri istesek de bulamıyoruz. Yıllardır düzgün bir elektrikçi bulamıyorum her gelen ayrı bir fırıldak çıkıyor.

Ustam var mesela geliyor birkaç saat tamir ediyor. Giderken de sayıyor abi parça 500 lira, bilmem nesi 3 bin lira. Ödüyorum, sonra güle güle. Helali hoş olsun ben yapamam kırarım. Günde 5 yere gitse ki rahat gidiyordur, 15 bin lira. Ayda ne kadar eder 450 bin lira.

Bu da 20 bin dolar eder. Öğrenciler bu paraları kazanmak istiyorlarsa bu işlere gitsinler. Ustalık, tesisat daha iyi buralarda açık var.

Tesisatçıların aylık maaşının 450 bin TL olduğunu söyleyen Altaylı’ya Ekşisözlük’te yorumlar geldi.

Altaylı’ya gelen yorumlardan bazıları şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x