Bahar Ekinoksu 2024: Ne zaman ve pillerinizi nasıl şarj edeceksiniz?

Bilimsel açıdan bakıldığında ekinoks, Güneş’in görünür kısmının merkezinin güneyden kuzeye gök ekvatoruyla kesişmesidir.

21 Mart 2024 ekinoksunun özellikleri nelerdir?

Bu günde Güneş Balık burcundan ayrılacak ve ateşli Koç burcunda yeniden doğacak. Geçiş, sizi geride tutan ve gelişmenize izin vermeyen eski tutumlara veda etmenin ve yeni bir şeye cesurca girmenin, uzun zamandır yapmaya kararlı olmadığınız bir şeyi denemenin zamanının geldiğini simgeliyor. Bu geçiş aktif eylemler ve kendini ifade etmek için uygundur.

Bu nedenle 20 Nisan’a kadar olan dönemde kendinize her zamankinden daha fazla odaklanmanız önemli. Enerjiyi serbest bırakmanın ve aynı anda yeniden şarj olmanın en iyi yolu spor yapmaktır – her türlü fiziksel aktivite uygundur. Bu süre zarfında çatışmalara girmek ve rekabet etmek kesinlikle yasaktır – kendinizi kimseyle karşılaştırmamaya çalışmalı ve kendi hızınızda hareket etmelisiniz. Bahar ekinoksunun olanaklarından yararlanmanın tek yolu budur. Bahar ekinoksuna nasıl hazırlanılır?

1. Fazlalıkları atın

Tatilin arifesinde çöplerden – gereksiz ve kırık şeylerden – kurtulmanız ve temizlemeniz gerekir. Ayrıca alışkanlıklarınızı, ilkelerinizi ve görüşlerinizi de gözden geçirmeniz önerilir. Genel olarak uygun gördüğünüz her şeyi atın.

2. Planlayın

Bahar temizliğinden sonra plan yapmaya ve hayallerinizi görselleştirmeye başlayın. Bu aşamada acele etmeyin; konsantre olmak önemlidir. 15-20 dakika yeterli olacaktır. İşiniz bittiğinde, yıl için veya en azından önümüzdeki üç ay için planlamaya geçin. Bu aşamada zaten gerçekçi olmalı ve tüm hedeflerinizi özel olarak formüle etmelisiniz.

3. Kutlayın

Yılın başarılı geçmesi için ilkbahar ekinoks gününü gerçek bir tatil gibi geçirin. Evinizi Güneş’in sembolleriyle (turunçgiller, kuruyemişler veya içinizi ısıtan baharatların yanı sıra altın, sarı, turuncu ayrıntılarla) doldurun. Ayrıca yuvarlak elmalı turta da pişirebilirsiniz. Ruh halinize bir başka katkı da altın takılarla tamamlanan sarı veya altın tonlarında bir kıyafet.

4. Rüya

Astrolojik Yeni Yıla yaklaşık 15 dakika kala harekete geçip dileklerde bulunmaya hazırlanın. Bu amaçla kendinize sakin bir ortam sağlayın , yakınlarda yalnızca en yakın kişilerin olması önemlidir. Olumlu olun; planınızı yapın.

Ekinoksun gelişinden sonraki ilk üç gün boyunca tüm kötü ve huzursuz düşünceler dışlanır. Bu, dileklerin gerçekleşmesi için bir ön koşuldur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x